:: :: :: Moje Konto  |  Zawartość koszyka  |  Zamówienie   

FIRANY POKOJOWE - PORADY

0,00zł

>

Firany pokojowe

Firany do pokoju dobierać należy zarówno pod kątem wystroju pokoju i efekty dekoracyjnego jaki chcemy osiągnąć, jak i pod kątem przeznaczenia pokoju. Inne bowiem powinny być firany pokojowe przeznaczone do gabinetu, inne do salonu, a jeszcze inne do sypialni.

Doboru firan pokojowych dokonujemy więc nie tylko na podstawie wystroju całego pomieszczenia i jego kolorystyki, ale również funkcjonalności pomieszczenia i efekty jaki za pomocą firan i zasłon pokojowych chcemy osiągnąć. W salonie głównie będzie chodziło o dekorację, w sypialni i regulację ilości wpadającego światła i możliwość stworzenia przyjaznej i jednocześnie intymnej atmosfery. Firany w gabinecie mają zaś głównie regulować ilość światła – ich funkcje dekoracyjne są tu znacznie mniej ważne.

Obecna na rynku różnorodność w zakresie rodzajów materiału wykorzystywanego na firany pokojowe i kuchenne, wzorów czy systemów karniszy, wraz z nowoczesnymi dekoracjami okiennymi, takimi jak rolety wertykale sprawia, że jest z czego wybierać i niejedna gospodyni będzie miała trudność z tym aby zdecydować się na jeden projekt firany do pokoju.

Niezależnie jednak od wybranego wzoru koniecznie trzeba pamiętać, że firany pokojowe szybko ulegają zakurzeniu – zwłaszcza jeśli w mieszkaniu się pali. Koniecznie trzeba więc często je trzepać i prać, a podczas prania firan stosować wybielacze lub triki naszych babć, które spowodują że wyprane firany będą zachwycać białością.

Jak prać firany?

Najbezpieczniej ręcznie. Przed praniem warto je namoczyć w lodowatej wodzie. Do prania dodać wybielacza bądź proszku do pieczenia. Wieszać lekko wilgotne

Czy firanki można prać w pralce?

Tak, ale najbezpieczniej robić to w temperaturze 30ºC i nie odwirowywać.

 

TEKST INFORMACYJNY - NIE DO SPRZEDAŻY

 

Data dodania produktu do sklepu: sobota, 07 marzec 2009.
Recenzje
Zapraszamy do zakupów naszych gotowych kompletów firan, firanek, elementów wystroju okien i wszelkich dodatków do upiększenia Państwa wnętrz. Prócz standardowych firan pokojowych i firanek kuchennych, mamy również firnany dziecięce oraz najmodniejsze w tym sezonie firanki sznurkowe, tzw. makarony czy spaghetti. By nadać mieszkaniom charakteru polecamy stylowe zasłony, lambrekiny, panele i rolety rzymskie. Wszystkie elementy w atrakcyjnych cenach i wyjątkowych wzorach! W przyjaznej odsłonie i prostym systemie sprzedaży on-line znajdą Państwo najtańsze: firany, firanki, gipiury, zasłony, zasłonki, zazdroski, lambrekiny, panele, firanki sznurkowe, girlandy, rolety rzymskie, klipsy, klamry, narzuty, obrusy - ZAPRASZAMY!!!

Informacje zawarte na stronach sklepu nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów prawa. Mimo dołożenia wszelkich starań nie gwarantujemy, że publikowane dane techniczne nie zawierają uchybień lub błędów, które nie mogą jednak być podstawą do roszczeń.